Szkło PDLC

Szkło PDLC jest generalnie stosowane w dwóch stanach: aktywny – w pełni przezroczysty lub nieaktywny – w pełni nieprzezroczysty. Ale nawet przy tej technice przezroczystość można kontrolować przez wielkość przyłożonego napięcia. Jest to możliwe, ponieważ przy niższych napięciach tylko niektóre ciekłe kryształy mogą być idealnie ustawione w polu elektrycznym, więc tylko niewielka część światła przechodzi przez strukturę bez zakłóceń, podczas gdy większość światła jest rozproszona.

Szkło PDLC to nic innego jak folia elektryczna zamontowana pomiędzy dwiema taflami szkła. Zastosowanie inteligentnego szkła jest takie jak elektrycznej folii ciekłokrystalicznej.

Technologia PLCD może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków, aby zapewnić prywatność. Np. w salach konferencyjnych, oddziałach intensywnej terapii, rezydencjach czy hotelach jako drzwi do łazienki lub prysznica. Może być też elementem ekranu projekcyjnego.

Przełączane szkło jako ekran do projekcji tylnej. Przełączane szkło zapewnia funkcjonalność przekazu estetycznego – w stanie zamkniętym może służyć jako ekran projekcyjny. Umożliwia szybkie przeglądanie trzech rodzajów wiadomości:

INFORMACJE: Na dworcach kolejowych, lotniskach iw halach wystawienniczych przestawne szyby to efektowny sposób na wyeksponowanie rozkładów jazdy i ogłoszeń. Szkło nadaje się również do rozpowszechniania informacji poprzez zastosowanie ekranów zewnętrznych.

REKLAMY: w witrynach sklepowych lub na wydzielonych ekranach w sklepach lub salonach – szkło umożliwia wyświetlanie komunikatów reklamowych

 AKCENT WIZUALNY: umieszczane na fasadzie budynku prywatnego lub publicznego, przełączane szkło zapewnia powierzchnię do eksponowania akcentów wizualnych. Np do ciągłego wyświetlania filmów, obrazów lub tekstów oraz efektu wizualnego poprzez szybkie przejścia od przezroczystego do matowego – z widocznym Akcentem Wizualnym (czas przełączania ~100ms)