Jak oddzielić przestrzeń w biurze?

Pomoże w tym folia zmieniająca przejrzystość. Dzięki produktom LUMINOsmart, można zapewnić odpowiedni komfort pracy w pomieszczeniach biurowych.

Coraz częściej powstają biura typu open space. Takie pomieszczenia charakteryzują się dużą ilością stanowisk pracy, na dużych otwartych przestrzeniach. Zasadniczo tego typu biura mają pomóc w nawiązaniu relacji ze swoimi współpracownikami. Nie ma w nich podziału na osobne biura. W zależności od rodzaju przestrzeni oraz powierzchni, stanowiska pracy mogą być poprzedzielane ściankami oraz boksami lub do siebie przylegać. Coraz częściej projektanci decydują się na szklane ściany w tak dużych przestrzeniach, co podkreśla nowoczesny charakter biura. Jednak w takich pomieszczeniach bardzo trudno o prywatność, ponieważ bywają sytuacje, że jest potrzeba przyjęcia gości i często chcemy się odgrodzić od pozostałych pracowników, jeżeli omawiane są ważne sprawy. Dobrym rozwiązaniem będzie folia zmieniająca przejrzystość, którą można zastosować na szklanych ściankach, a także oknach.

Inteligentna, elektryczna folia zmieniająca przejrzystość zapewni prywatność w każdym pomieszczeniu. Dzięki folii można zrezygnować z ciężkich rolet czy żaluzji, które są trudne w utrzymaniu czystości. Powierzchnie biurowe mogą być jasne i przestronne, a kiedy jest potrzeba przeprowadzanie spotkania, konferencji itp można zasłonić przeszklenia jednym kliknięciem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie ma potrzeby specjalnego przeprojektowywania przestrzeni czy kosztownego remontu, ponieważ folię można aplikować na istniejące przeszklenia. Utrzymanie czystości inteligentnej folii też nie wymaga specjalnych zabiegów i można ją czyścić ściereczką z mikrofobry.