Często zastanawiamy się czym zasłonić duże okna lub czy w ogóle je zasłaniać. Duże przeszklenia są bardzo modne i nowoczesne. Sprawiają, że pomieszczenia optycznie są większe i lżejsze oraz lepiej doświetlone. Problem jest gdy mieszkanie jest np. na parterze lub w bliskim towarzystwie innych domów i jest potrzeba odgrodzenia się. Rolety, żaluzje, zasłony czy folia o zmiennej przejrzystości? Co będzie najlepsze?

Na rynku mamy do wyboru wiele rozwiązań. Różnego rodzaju żaluzje, plisy i rolety w wielu wzorach i kolorach. Mogą być drewniane, aluminiowe z materiału. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy udekorować okno. Jednak zarówno żaluzje jak i rolety trzeba regularnie czyścić, bo osiada się na nich kurz. Mycie rolet nie należy do najłatwiejszych i często odkładamy to na później. Okna zasłonięte w ten sposób tracą wizualnie i stają się ciężkie i mniej światła wpada do wnętrza. Projektanci coraz częściej wymyślają nowe rozwiązania. Projektowane okna miewają różne kształty i wielkości. Tradycyjne rolety, zasłony czy żaluzje ciężko jest zamontować, gdy mamy okna w nieregularnym kształcie.

Lepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam zapewnić sobie prywatność, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego i jasnego wnętrza jest inteligentna folia o zmiennej przejrzystości LUMINOsmart. Jest to specjalna folia ciekłokrystaliczna LCD (PDLC), która wykorzystuje technologię polaryzacji ciekłego kryształu.  Pod wpływem prądu elektrycznego folia zmienia się z nieprzezroczystej (nieprzeziernej) w postać przezroczystą (na przezierną). Folia inteligentna sterowana jest za pomocą pilota bezprzewodowego lub włącznika. W ciągu ułamka sekundy możemy zasłaniać, bądź odsłaniać okno.

Dużym atutem jaki posiada elektryczna folia na okno LUMINOsmart jest to, że przepuszcza światło słoneczne. Nie zaciemnia całkowicie pomieszczenia tak jak w przypadku rolet czy żaluzji. Wszystko to dzięki technologii ULTRA VIEW, która zapewnia folii wysoką przejrzystość. Inteligentna folia idealnie nadaje się do okien, które są w dużych rozmiarach czy dowolnych kształtach. Folia ciekłokrystaliczna jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy ją przetrzeć suchą szmatką z mikrofibry. Jeżeli zależy Wam na dobrze doświetlonym pomieszczeniu i dużych nowoczesnych przeszklenia to inteligentna folia na okno LUMINOsmart będzie doskonałym wyborem.