Folia fotochromatyczna na okno to nowoczesna dekoracja okienna. Czy w oknach są podpięte firanki, czy też nie, zależy od naszego gustu i pasuje do ogólnego stylu wnętrza. Ale co, gdy mieszkamy z sąsiadami po drugiej stronie okna, a lokator po drugiej stronie ulicy prawie zagląda do naszego domu?
Jak się sprawdza folia fotochromatyczna na okno?
Rodzajów folii okiennych jest wiele, ale mało kto trafia na tak niezwykle ciekawy model jak folia fotochromatyczna na okno. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera środek fotochromowy, który reaguje na poziom ekspozycji – gdy jest ciemno, pozostaje przezroczysty, ale gdy robi się jaśniej, służy do przyciemniania szyb, zmieniając kolor na ciemniejszy. Jednak po pełnym oświetleniu staje się całkowicie ciemny i nieprzejrzysty. Folie fotochromowe z pewnością będą doskonałym rozwiązaniem do ochrony wnętrz naszych domów w ciągu dnia oraz gdy światła są wyłączone w nocy. Jednak, gdy je otworzymy, znów będziemy widoczni dla osób postronnych.
Dlaczego warto wybrać folie fotochromatyczną na szybę okna?
W przypadku okien folie fotochromowe mogą ograniczyć przenikanie ciepła i światła do pomieszczenia, co może przyczynić się do obniżenia kosztów związanych z klimatyzacją pomieszczeń. Biorąc za przykład szyby samochodowe, zmieniające kolor folie mogą zapewnić kierowcom lepszą widoczność w słoneczne dni, jednocześnie zwiększając prywatność. W przypadku ekranów LCD powłoki fotochromowe mogą zmniejszać odblaski i poprawiać jakość obrazu, zwłaszcza w jasnych warunkach oświetleniowych. Folia fotochromatyczna na okno zmienia odcień są dostępna jest w różnych odcieniach, co pozwala wybrać folię do różnych warunków oświetleniowych. Na przykład mniej ciemny film może być bardziej odpowiedni dla kogoś, kto pracuje w pomieszczeniach. Wśród nich film o większej ciemności będzie bardziej odpowiedni dla osób pracujących na zewnątrz w nasłonecznionych miejscach.
Podsumowując, folia fotochromatyczna na szybę jest specjalnym materiałem optycznym, który zmienia kolor w zależności od intensywności promieniowania ultrafioletowego. Folia fotochromowa zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, poprawia widoczność i komfort w trudnych warunkach oświetleniowych oraz ogranicza olśnienie.
Gdzie najczęściej są wykorzystywane folie fotochromowe:
- Budownictwo: budynki komercyjne, mieszkalne, szkoły, banki, szpitale, lotniska, hotele itp.
- Transport: samochody, kolej dużych prędkości, samoloty, statki wycieczkowe itp.